V Etkinlik

V Platform’un kurucusu Dr. Aylin Doğan liderliğinde gerçekleştirilecek olan
birbirinden özel atölye çalışmaları ve etkinlik sizleri bekliyor.

V 4 Video
V 4” VIDEO YARIŞMASI

Kısa Film Yarışması

Son Katılım Tarihi

V 4” Video Yarışması, edebiyat ve sinema ilişkisine, gotik edebiyat ve büyülü gerçekçilik türündeki

eserlere dikkat çekmek için, çok sayıda projeyi destekleyen V Platform tarafından düzenlenmektedir. 

Yarışmaya katılmak için linkteki katılım formunu doldurarak filminizi iletebilirsiniz.

 

 

 

YARIŞMA BİLGİ

V Platform ev sahipliğinde düzenlenen yarışmaya Türkiye’nin her yerinden yaş sınırı olmaksızın katılım sağlanabilir. Kısa filme gönül vermiş, video çalışmalarla kendini ifade etmek ve ilginç bir yarışmaya katılmak isteyen herkesin rahatlıkla başvuracağı yarışma aynı zamanda edebiyat dünyamızla da bir bağ kurmayı amaçlamaktadır. V Platformu kurucusu senarist ve yazar Aylin Doğan’ın Doğan Kitap’tan çıkan “Bram Stoker’ın Masası” adlı romanı yarışmanın ana materyalini oluşturacak. Yarışmaya katılacak kişiler kitabın içinden seçecekleri herhangi bir anlatım, karakter, mekan, olay örgüsü, tema, kavram, felsefi veya sanatsal dışavurum üzerine 4 dakikayı aşmayacak kısa film ya da video çekecekler. Bu çalışmalar kurmaca, deneysel, animasyon türü içeren kısa film kategorisine dahil olabileceği gibi, daha sanatsal ifadelerin yer alabileceği, performans içeren video çalışmaları da olabilir. Yarışmaya katılan eserlerin değerlendirme sürecinde, büyülü gerçekçilik türündeki “Bram Stoker’ın Masası” kitabının temel anlatım diline, “V Kadınları” serisinin genel hikayesine ve hikaye evreninin atmosferine hakimiyet göz önünde bulundurulacaktır.

Katılacak projelerin Edebiyat, Sinema ve Akademi dünyasının en seçkin isimlerinden oluşan büyük jürimizle değerlendirileceği V 4” Video Yarışması için son başvuru tarihi………………….dir.

Birincilik ödülünün 10.000 TL olarak belirlendiği yarışmada jürinin karar vereceği 10 kişi ise jüri üyeleri ile birlikte Transilvanya’da Dracula’nın şatosuna 3 günlük bir seyahat hakkı kazanacaklar.

Yarışmanın çok özel jürisi şu isimlerden oluşacak; oyuncu Mehmet Günsür, oyuncu Yeşim Ceren Bozoğlu, yazar Altay Öktem, oyuncu ve yazar Kemal Hamamcıoğlu, Bahçeşehir Üniversitesi Sinema ve TV Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nilay Ulusoy,  sinema yazarı ve Esenyurt Üniversitesi Radyo, Sinema ve TV Bölüm Başkanı Dr. Fırat Sayıcı, Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölüm Başkanı Doçent Dr. Zeynep Günsür Yüceil, görüntü yönetmeni Feza Çaldıran, senarist ve yazar Dr.Aylin Doğan… Jüri başkanı ise yönetmen, yapımcı ve senarist Ömer Faruk Sorak olacak.

Yarışmaya katılacak yönetmenler resmi başvurularını www.vplatform.com.tr sayfasından yapabilecek.

V
e-bülten